Viomas-Ultra

Viomas-Ultra Vitaminli&Mineralli Yalama Bloğu İnek, Koyun, Keçi, Buzağı, Kuzu ve Oğlaklarınız için hazırlanmış genel maksatlı kullanıma yönelik Vitamin ve Mineral ilaveli tuz yalama bloğudur.

Viomas-Ultra Vitaminli&Mineralli Yalama Bloğunun düzenli kullanımı; tuz ve mineral madde eksikliğinde yaşanan,  et ve süt verimi düşüklüğü, büyüme hızında yavaşlama, iştah azalması, üreme problemleri, immun (bağışıklık) sistemin zayıflaması, toprak, tahta ve demir yalama, dil yuvarlama gibi problemlerin giderilmesinde oldukça etkilidir.

Kullanım Şekli: Bir Viomas-Ultra Vitaminli&Mineralli Yalama Bloğu 5 büyükbaş  hayvana veya 20 küçükbaş hayvana hesap edilerek, hayvanların kolaylıkla ulaşabileceği ahır veya ağıl içinde özellikle sulukların yanına asılarak tükettirilmesi tavsiye edilir.  Aynı anda toz halinde kullanılan tuz kaynağının hayvanın önünde olmamasına dikkat edilmelidir.

Tüketim miktarı: Büyükbaş hayvanlarda günlük 80 gr/gün, küçükbaş hayvanlarda (koyun, kuzu, keçi, oğlak) 5-15 gr/gün olarak hesap edilebilir.

Viomas Yalama Taşlarını, daha sağlıklı bir kullanım için, kuru bir ortamda ve güneş ile direk temastan uzak bir şekilde muhafaza ediniz! Ürün açıldıktan sonra 6 ay içinde kullanınız. Tavsiye edilen raf ömrü 3 yıldır.

Sunum Şekli: Viomas Yalama Blokları 2 kg 3 kg ve 5 kg olarak üretilmektedir.

Comments are closed.