Yalama Blokları

Tuz; sağlıklı bir üretim için son derecede önemlidir ve beslenmenin önemli bir parçasını oluşturur. Tuz ve Mineral Madde eksikliklerinde; Et ve süt verimi düşüklüğü, Büyüme hızında yavaşlama, iştah azalması, üreme problemleri, immun (bağışıklık) sistemin zayıflaması, toprak, tahta ve demir yalama, dil yuvarlama gibi problemler oluşabilir ve yetiştiricilik açısından büyük ekonomik kayıplara yol açar.

Hayvanlar ihtiyaç duydukları tuzu yemlerle ve bazı dış faktörlerle karşılamaya çalışır fakat çoğu zaman bu kaynaklar hayvanlarınızın ihtiyacı için yeterli olmayabilir. Viomas Yalama Tuzları; hayvanlarınızın her yaştaki tuz ve mineral madde ihtiyacını karşılamak için, her türlü yetiştiricilik şartları dikkate alınarak, özel olarak formüle edilmiştir.

Hayvanımın ne kadar tuza ihtiyacı var?

Bu; hayvana, üretim türüne, canlı ağırlık ve sıcaklık gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İlk kullanımlarda hayvanların ihtiyaç durumuna göre tüketim fazla olabilir, daha sonra tüketim normal seviyeye iner.

Kullanım Şekli: Bir Viomas Yalama Bloğunun, 5 büyükbaş  hayvana veya 20 küçükbaş hayvana hesap edilerek, hayvanların kolaylıkla ulaşabileceği ahır veya ağıl içinde özellikle sulukların yanına asılarak tükettirilmesi tavsiye edilir.  Aynı anda toz halinde kullanılan tuz kaynağının hayvanın önünde olmamasına dikkat edilmelidir.

Tüketim Miktarı: Büyükbaş hayvanlarda günlük 80 gr/gün, küçükbaş hayvanlarda (koyun, kuzu, keçi, oğlak) 5-15 gr/gün olarak hesap edilebilir.

Viomas Yalama Taşlarını, daha sağlıklı bir kullanım için, kuru bir ortamda ve güneş ile direk temastan uzak bir şekilde muhafaza ediniz! Ürün açıldıktan sonra 6 ay içinde kullanınız. Tavsiye edilen raf ömrü 3 yıldır.

Sunum Şekli: Viomas Yalama Blokları 2 kg 3 kg ve 5 kg olarak üretilmektedir.

Feed-X Yem ve Katkı Maddeleri ürünlerini, kendi tesisinde, son teknoloji makinalarla, birinci sınıf hammaddeler kullanarak, üretmektedir.

Feed-X Yem ve Katkı Maddeleri kesinlikle kendi fabrikası haricinde hiçbir fabrikaya fason üretim yaptırmamaktadır.

Comments are closed.